• Monika-White_Nenapadny-luxus-Rekonstrukce-domu-u-Prahy_head_hd Nenápadný luxus - Rekonstrukce domu u Prahy

Nenápadný luxus – Rekonstrukce domu u Prahy

V ideálním případě by se domy měly přizpůsobovat nám a našim novým životním situacím, reagovat na změny životního stylu. To je i případ přeměny domu za Prahou, kam se Monika White vrátila po mnoha letech, které uběhly od první rekonstrukce.

Nejradikálnější změnu zaznamenaly obě ložnice, jejichž prostor byl původně omezený šikmou střechou. Ta se odstranila a došlo k prosklení jak stropu, tak celého obvodu okna, takže hodnotu místnosti pozvednul nový krásný výhled. Ale nejen to, okna je možné za dobrého počasí stáhnout jako harmoniku a tím pádem máte pocit, že jste přímo na zahradě. Klientka si tak splnila sen a může spát přímo pod hvězdnou oblohou!

Unikátní zážitek z odpočinku v hlavní ložnici umocňuje i její vybavení: Na stropě se blyští krystaly lustru Lacrime del Pescatore od známého designéra Ingo Maurera. Postel vypadá jako umělecké dílo díky citlivému propojení týkového staletého reliéfu s papoušky, které Monika White osobně dovezla z Indie, s lněným čelem od Elitis. Starožitný vzhled postele je doplněn supermoderní, prodlouženou matrací na míru. Tmavě šedá výmalba včetně stropu dodala prostoru eleganci. V domě došlo k dalším obnovám: Vyměnil se jídelní stůl a nové židle jsou potažené lnem – ty hrají se lněnými závěsy Elitis.

Velká pozornost se tentokrát věnovala exteriéru, protože rodina tráví hodně času na zahradě. Vyrobila se nová kovová branka vytvářející krásný důstojný vstup do domu.

Druhým splněným snem byla venkovní kuchyň, která dle zadání klientky neměla příliš zasahovat do milované zahrady, zachovat původní dlažbu a hlavně kuchyň postavit pod širým nebem! Kvalitní žulová pracovní deska je doplněná týkovými starožitnými dvířky, hořáky plynového vařiče vedle grilu jsou zakryté elegantními kamennými krytkami vyrobenými na míru. Jde tedy o plnohodnotnou venkovní kuchyni, která se ještě doplnila menším barovým pultem.

Celý projekt byl jedinečný díky skutečné spolupráci klientky s designérkou, kdy se vše konzultovalo od prvotního nápadu až po provedení. Proto jsou interiéry i exteriér velmi osobní.


Projekt byl publikován:

Apetit: Na návštěvě, indiánské léto

Blesk Bydlení: Nenápadný luxus s venkovní kuchyní