• Monika-White_LePatio_projekt_kancelare-Conseq_head_hd Rozšíření prostor kanceláří Conseq v Praze

Rozšíření prostor kanceláří Conseq v Praze

V době nucených home officů se investor rozhodl rozšířit kanceláře a nabídnout zaměstnancům nové prostory umožňující spolupráci v open spacech i nerušené sofistikované prostředí konferenčních místností doplněné současným uměním a knihami. Návrat zaměstnanců do kanceláří tak nebude v době postcovidové traumatický.

Záměr

Když investiční společnost Conseq rozhodla o rozšíření ploch svých kanceláří, volba designéra byla jasná: Oslovili Moniku White, která již pracovala na proměně původní části před třemi lety.

Úkolem bylo prázdný železobetonový skelet proměnit v 2 prostory open space, 3 zasedací místnosti, a 1 manažerskou kancelář včetně společných prostor, které zahrnují lounge, toalety a kuchyňku s úložnými prostory.

„Cílem bylo, aby se zde zaměstnanci necítili jako v klasické kanceláři. Proto jsem zvolila prvky, které připomínají interiér bytu: umění, designové knihy, příjemné pohovky a křesla včetně nábytku na míru“, komentuje Monika White a dodává: „Prostor měl skloubit režim dvou větších open space  a intimnější prostředí konferenčních místností využívaných na interní schůzky, zoom konference a v budoucnosti i schůzky s klienty“.

Netradiční prvky

Hned v chodbě zaujme velkoformátová desetimetrová tapeta vyrobená na míru od firmy Wall&deco  a vedle technického osvětlení jsou v zasedačkách i designové lustry, díky kterým lze vytvořit útulnější atmosféru. Ve dvou prostorách se u stropu vznášejí sklenění ptáci Night Birds od české sklárny Brokis. Jsou logickým pokračováním výhledů na pražské nebe obklopující kanceláře.

Bezesporu nejoblíbenější je „obýváková“ zasedačka, kde nízké sezení doplňuje konferenční stůl a knihovna vyrobená podle návrhu Michaela White, který je i autorem dalších kusů nábytku.

Ořechové dřevo elegantně doplňuje neutrální šedou na stěnách, betonových sloupech a koberci. Z barevných akcentů je použitá modrá a žlutá, které se inspirovaly barevností loga společnosti.

Umění i grafická identita prostoru

Monika White také stojí za výběrem velkého množství knih a především originálních obrazů, jejichž autory jsou významná jména současného umění. Většina nábytku se vyráběla na míru, doplňuje je značka pols potten a originální nábytek Le Patio. Svítidla jsou od značek Brokis a Forestier.

Součástí projektu byl také sjednocující grafický design studia Heels Make Deals, které je autorem piktogramů.