• Monika-White_Le-Patio_Vybaveni-prazskeho-loftu-v-rekordne-kratkem-case_head_hd Vybavení pražského loftu v rekordně krátkém čase

Vybavení pražského loftu v rekordně krátkém čase

Klienty okouzlil mezonetový loft s otevřeným centrálním prostorem s vysokým stropem na skvělém místě v historickém centru Prahy. Rozhodli si ho pronajmout, přestože byl ne zcela dokončený a naprosto nepřipravený k životu čtyřčlenné mladé rodiny. Monice nabídli výzvu – je schopná dokončit a vybavit byt za 2 měsíce tak, aby se tam pár se dvěma malými dětmi mohl pohodlně nastěhovat?

Monika White díky ochotě všech svých spolupracovníků a organizaci náročné zadání skutečně zrealizovala během vymezené doby. Kromě kompletního vybavení navrhla a zajistila novou výmalbu, tapetování, zastínění, vytvořila úložné prostory na míru a novou pracovnu.

Specifickým problémem bytu byla bezpečnost pro malé děti, která ne vždy ladí s minimalistickým designem. Schody i zábradlí v mezaninu bylo třeba upravit za pomoci kovových sítí a zábran.

Celá rodina spolu ráda tráví volný čas, proto jedním z hlavních požadavků byla úprava společného prostoru. Ve velkém ústředním pokoji se přepažilo podivné okno nevedoucí nikam, což umožnilo splnit sen rodiny – být  dohromady, ale aby děti i dospělí měli svoji zónu. V dětském koutku se kreativitě meze nekladou a tak zde Monika umístila velkou magnetickou tabuli,  skvělou šnečí polici od Kartellu na knížky a víc světla zajistila vtipná opice Seletti.

Ložnice jsou v bytě malé, proto bylo třeba zacházet s prostorem velmi úsporně a optickými triky místnosti pocitově zvětšit:  Do ložnice rodičů byla zvolena tapeta s oknem a naddimenzovaný sametový závěs. Stejné principy byly použity i v dětském pokoji – tapety jsou zde vyrobené na míru ve dvou designech  a opticky  vytváří oddělený holčičí a chlapecký pokoj v rámci jedné místnosti.

Leitmotiv celého projektu – chceme trávit čas spolu, ale každý má místo pro sebe- prostupuje i do horního patra, kde je umístěna kuchyň s jídelnou, na kterou navazuje malá, ale funkční pracovna. Celý prostor se otevírá k velké terase, která je prodloužením vnitřního obytného prostoru.

Byt citlivě doplňuje výtvarné umění, které je koníčkem obou manželů.


Projekt byl publikován:

Domov: Rodinný mezonet

12 snů o bydlení: Mezonet pod střechou