• Team_head2 Team

Designérská dvojice Bianchi White

Kreativní tým složený z designérky Moniky White a architekta Michaela White, který již od roku 2012 tvoří svoje návrhy inspirované jejich kosmopolitním životním stylem. Klientům ve svých návrzích vždy nabízí unikátní mix interiérového designu a architektury s nadčasovým přístupem a nečekaně použitými materiály, avšak s respektem k individuálnímu vkusu a životnímu stylu zadavatele.

Monika-White_sq Team

Monika White, designérka

Monika White, vystudovaná právnička a bývalá diplomatka, od roku 2004 majitelka firmy Le Patio. Interiérovému designu se věnuje od roku 2011, majitelka Le Patio Studio. Život v Paříži, Asii i na Blízkém východě ji ovlivnil v nevšedním nahlížení na interiérový design a estetiku celkově. Její realizace interiérů soukromých i veřejných prostor charakterizuje respekt k životnímu stylu jejich uživatelů i k historii a geniu loci. Ráda pracuje s přírodními materiály, které netradičně propojuje s moderním designem a kosmopolitním cítěním. V oblasti designu má mimo jiné ráda legendární ikonu vkusu, Rossanu Orlandi, designérku Paolu Navone nebo architekta Geoffrey Bawa.

Michael-White_sq Team

Michael White, architekt

Michael White vystudoval architekturu a stavební inženýrství na Novém Zélandě, následně pracoval jako architekt v Sydney pro firmy Allen Jack + Cottier a Marsh Freedman. Spolupracoval se světoznámým architektem Glennem Murcuttem. Realizace: Restaurace Berowra Waters Inn, kanceláře firmy Leightons, budova NSW State Bank a kanceláře přední reklamní agentury Magnus Nankervis and Curl. V průběhu studií MBA byl lektorem studentů interiérového designu na Sydney School of Design. Přestěhování do New Yorku bylo zásadní nejen z hlediska dokončení MBA na New York University, ale i setkání s Williamem (Holly) H. Whytem, prvním z urbanistů věnujících se analýze veřejných prostor. Holly je společně s Jane Jacobsovou pro Michaela inspirací při navrhování urbanistických projektů v moderních městech a komunitách. Kromě Glenna Murcutta a George Freedmana, kteří Michaela ovlivnili svým jednoduchým a zároveň elegantním designem s využíváním široké škály materiálů, je pro něj inspirativní práce italského architekta a designéra Carla Scarpy. Michael do svých realizací promítá svůj kosmopolitní náhled na život s přihlédnutím k praktickým potřebám klientů a vlivům životního prostředí.

Spolupracující členové týmu

Pavla-Špinarová_sq-180x180 Team

Pavla Špinarová

Pavla je v obchodech Le Patio již několik let zodpovědná za vzhled showroomu včetně výloh. Díky svému tatínkovi, který vyrábí nábytek, už od dětství viděla „tvoření interiérů“ v praxi – doma se stále něco předělávalo a budovalo. Svůj skvělý cit pro barvy, harmonii a minimalistický přístup teď uplatňuje i při spolupráci na projektech Le Patio Studio.

Pavla-Kroupová_sq-180x180 Team

Pavla Kroupová

Vše začalo tím, když byla Pavla na návštěvě v domě, kde byl celý interiér zařízený nábytkem a doplňky z Le Patia. Krásné věci nebyly v prostoru ideálně uspořádané. Už tenkrát si řekla, že kdyby měla možnost, zvolila by jiný bytový styling. Sen se akademické malířce splnil – svou kreativitu uplatňuje v 3D návrzích pro Le Patio Studio. I nadále maluje a vystavuje svoje obrazy nebo se věnuje knižní grafice a ilustracím.

Simona-Wagnerová_sq-180x180 Team

Simona Wagnerová

Spolupráci Simony s Le Patio Studio odstartoval projekt Beef Baru, na jehož realizaci se úspěšně podílela. Skvělá organizátorka a koordinátorka, žena mnoha talentů: Překládá a tlumočí z němčiny, oficiálně vydala pohádkový cestopis pro děti, neoficiálně pro své přátele vydává každý rok „srdcemžiky“-sbírky haiku a cestopisy. Fotí a spolupracuje s knihovnami a školami.