• Team_head2 About

Monika White – designérka

Monika-White_sq About

Monika White je designérka, vystudovaná právnička a bývalá diplomatka. Od roku 2004 vlastní concept store Le Patio v Praze, kde nabízí světové niche značky nábytku, bytových doplňků a všeho, co neodmyslitelně patří k autentickému životnímu stylu.

Život v Paříži, Asii i na Blízkém východě ji ovlivnil v nevšedním nahlížení na interiérový design a estetiku celkově. Proto se od roku 2011 věnuje realizacím soukromých i veřejných prostor, kdy její projekty mnohdy přesahují hranice běžného interiérového designu či architektonické realizace. Například při rekonstrukci lovosického kulturního centra Lovo bylo primárním cílem veřejný prostor znovu propojit se svojí historií a proměnit ho v místo setkávání různých generací a společenských skupin.

Svoji vášeň k výtvarnému umění, jazzu, originálnímu designu a poznávání odlišných kultur vždy přetaví do svých návrhů, ale vždy s respektem ke geniu loci, historii objektu a především životnímu stylu jeho uživatelů.

„Ráda se inspiruji energií daného místa, miluji kombinaci přírodních materiálů s moderním designem. To vše musí být absolutně funkční a v souladu s klientovou definicí krásy a harmonie.“