• Rekonstrukce-prazske-cinzovni-vily_head Celková rekonstrukce pražské činžovní vily z r. 1914

Celková rekonstrukce pražské činžovní vily z r. 1914

Manželé Whiteovi zrekonstruovali činžovní vilu ze začátku minulého století se zahradou tak, aby dokumentovala jejich kosmopolitní styl života a zároveň jim byla neustálou inspirací při jejich kreativních povoláních designérky a architekta.

Díky rekonstrukci se horní prostor otevřel, takže evokuje atmosféru loftu: Na neutrálním pozadí se mísí moderní design se starožitnými doplňky z celého světa dohromady s uměním. Spodní patro si více zachovalo vzhled z doby vzniku domu, nicméně i zde došlo k otevření a propojení jednotlivých místností. Duplexem prochází schodiště, dříve bytového domu, které díky  nasvícení, dekoracím a velkému prosklenému vstupu na terasu působí jako přirozená součást interiéru.

Michael navrhl nové dispozice prostor, Monika měla na starosti interiérový design a veškeré vybavení. Původní historické prvky domu jako například zárubně, dveře, kování, zábradlí, dlažby a trámové konstrukce byly ponechány, případně doplněny novými. Dům je v neutrálních bílo-šedých barvách doplněných černými akcenty a přírodním dřevem podlah.

Při rekonstrukci zahradní chatky se Michael inspiroval přímořskými domky na Novém Zélandu, odkud pochází. Zahradu si manželé také upravují podle sebe – vychází z estetiky Pieta Oudolfa: zahrada není dekorací, ale procesem a měla by být půvabná po celý rok.

Projekt byl publikován:

Naše krásná zahrada: Tři pokoje a jeden dům

Elle Decoration: Nový dům Moniky White, designérky a majitelky Le Patia, dokumentuje její životní styl

Doma Dnes: Na světové úrovni

Moj dom: Album spomienok

iDNES.cz: Předělali stoletý dům v Praze. Obrazovou galerii mají i na schodišti

Home: Album vzpomínek

Apetit: Kuchyň z kůlny

Marianne: Terapie zahradou