• Monika-White_LePatio_Dum-na-rekreacni-bydleni-pro-rodinu-v-okoli-Prahy_head_hd Dům na rekreační bydlení pro rodinu v okolí Prahy

Dům na rekreační bydlení pro rodinu v okolí Prahy

Rodina s malými dětmi se rozhodla zrekonstruovat dům v okolí Prahy, který slouží k rekreačnímu bydlení. Dům byl původně výstavní pavilon Jubilejní výstavy, která proběhla v Praze v roce 1891. Jde o kovovou stavbu s točitým schodištěm.

Na celkové rekonstrukci a zásadních změnách interiéru rodina spolupracovala s Monikou White, s jejíž prací již byli spokojení z předchozích projektů. Cílem bylo zachovat autentický ráz budovy, ale s přihlédnutím k jejich životnímu stylu. Zásadní celkové úpravy zahrnovaly výměnu kovového pláště schodiště a výstavbu nových zdí včetně fasády. Monika White při návrhu nových dispozic vycházela z aktuálních potřeb celé rodiny. Proto se prostory více otevřely světlu a došlo ke zrušení příček. Ve spodní části budovy se díky velkému skládacímu francouzskému oknu dá obývací plocha přirozeně zvětšit, stírá se zde rozdíl mezi exteriérem a interiérem. Zadání klientů bylo kombinovat neutrální barevné tóny s akcenty tyrkysové a hořčičné. Venkovní sezení pro dospělé i děti též navrhla Monika White za použití kvalitního francouzského outdoorového nábytku Fermob, který nabízí nepřebernou škálu barevných odstínů.


Projekt byl publikován:

DOMOV: V domě s věžičkou