• LePatio_Realizace-dvoupodlazniho-bytu-v-Praze_head_hd Realizace dvoupodlažního bytu v Praze

Realizace dvoupodlažního bytu v Praze

Mladá rodina se dvěma dětmi si koupila developerský projekt v Praze. Šlo o půdní prostory, kde měl prodávající zajistit též layout podle přání zákazníka. Bohužel se developer nedokázal přizpůsobit přání rodiny, která navíc v té době ještě žila v zahraničí. Proto oslovili designérku Moniku White a architekta Michaela White, aby celý projekt zrealizovali dle jejich představ – ta měla kromě celého konceptu a návrhů na starosti komunikaci nejen se skupinami odborných řemesel, ale i se stavební firmou developera.

Architekt Michael White celý layout překreslil – oproti původnímu projektu jsou jinde ložnice a kuchyň. Interiér vhodně doplňují nové schody podle jeho návrhu, jejichž technickou zajímavostí je, že jde o kovovou samonosnou konstrukci zavěšenou do zdi. Společně s Monikou White (Le Patio Studio) provedli celou realizaci včetně dodávek podlah, dveří, koupelen, kuchyně atd.

Interiér je ovlivněný životním stylem rodiny, která kromě toho, že žila v Asii, také hodně cestuje. Požadavkem byl byt, kde je hodně světla, velká společná místnost a zároveň soukromí pro každého člena rodiny. Celým interiérem prochází beton, dubové dřevo a tmavé kovové prvky. Inspirací pro tuto realizaci byl styl newyorského loftu.

Pro Moniku bylo příjemné, že se rodina nebála výrazných věcí – například v obytném prostoru je podlaha poskládaná z geometrických dlaždic, které se „vlévají“ do dřevěné části. Velmi zajímavá je kuchyň, která je originálem vyrobeným na míru z masivního dřeva, hrubého kovu a betonové stěrky. Dále stojí za povšimnutí šatna z kombinace dřeva a kovu, která je otevřená do ložnice. K bytu též patří krásná terasa.


Projekt byl publikován:

Domov: Půdní vestavba s kosmopolitním šarmem

Marianne Bydlení: Po schodech k teplu domova