• LePatio_rekonstrukce-kulturního-centra-Lovoš_sal_slider Rekonstrukce centra kultury Lovoš v Lovosicích

Rekonstrukce centra kultury Lovoš v Lovosicích

Záměrem právě probíhajícího projektu rekonstrukce centra kultury Lovoš v Lovosicích je zvýšení jeho atraktivity pro širokou veřejnost. Rekonstrukce spočívá v zachování původní pěkné architektury budovy, kterou je ale nutné očistit od zbytečných nánosů a vlivů pozdějších stylů. Monika a Michael White se snaží zachovat maximum architektonických prvků a tím pádem také šetřit investice zadavatele.

První fáze projektu je již dokončená. V jejím rámci byl zrekonstruován divadelní sál včetně divadelního baru, který dostal název 1905, což je rok, kdy byl v Lovosicích založený místní ochotnický spolek. Nová intimnější atmosféra baru je inspirována anglickými puby, autorské světlo Moniky White koresponduje s art decovou výzdobou divadelního sálu. Dále bylo zrekonstruováno foyer, které lze nově využít i jako lounge prostor, celé schodiště a v horní části předsálí vzniknul další bar. Ten odlehčil v provozu baru divadelnímu a vyjde vstříc místním, kteří si chtějí ještě i po představení v klidu posedět. Stěny baru zdobí velkoformátové zvětšené historické pohledy Lovosic vyrobené ve formě tapet. Dávají tak veřejnému místu historickou kontinuitu. Na schodišti byl instalovaný monumentální lustr, který je dalším autorským dílem Moniky White, stejně tak jako nástěnné lampy v sále. Autorská světla tak propojují jednotlivé části kulturního centra podobnými tvary a materiály. Součástí projektu taktéž bylo kompletně nové orientační značení v objektu.

V druhé fázi dojde k přeměně nefunkční restaurace Lovoš v kavárnu, která se stane neformálním společenským a kulturním centrem Lovosic. Bude zde možnost promítání, menší pódium pro koncerty a autorská čtení, kout s knihovnou a prostory pro výstavy. V případě kulturních programů budou mít rodiče možnost dát děti do dětských dílen, kde budou společně s dozorem mít možnost tvořit. Samozřejmostí bude také wifi a menší coworkingové centrum.


Projekt byl publikován:

Dolce Vita: Rehabilitace centra kultury v Lovosicích

Doma Dnes: Kultura pro všechny

Video:
Rekonstrukce kulturního střediska je u konce

Autor videa: regionalnitelevize

Publikováno 5. 1. 2018