• Monika-White_LePatio_Terasa-s-venkovni-kuchyni-v-prazskem-byte_hd4 Terasa s venkovní kuchyní v pražském bytě

Terasa s venkovní kuchyní v pražském bytě

Terasa v pražském bytě poblíž centra, na které můžete nejen nerušeně relaxovat, ale i grilovat, stolovat a zahradničit? Je to sen, který pomohla splnit Monika White svým dlouholetým klientům.

Čtyřčlenná rodina původně chtěla na terase střechy činžovního domu z 20. let minulého století pouze zamaskovat nevzhledné trubky. A tak se obrátili na zkušenou designérku, která již vedla rekonstrukci jejich bytu před sedmi lety. Monika White hned viděla na terase, která je plná zeleně díky péči paní domu, velký potenciál. A protože je kuchyň o patro níž ( byt je duplex), rovnou na terase navrhla venkovní kuchyň. Spodní část kuchyňské linky je vyzděná, dřevěná dvířka skrývají jak ledničku, tak i nádobí na venkovní stolování a grilování, lince dominuje plynový gril. Kachlíky na stěně se použily i na pracovní desku, jejich netradiční černo-zelená barevnost je inspirovaná marockým stylem. Černý granitový dřez koresponduje s antracitovou stěnou a světly ve stejné barevnosti, která celé kuchyni dodává elegantní vzhled. Další stěny jsou vymalované hořčičnou barvou, která odkazuje na barevnost bytu přesně podle zásad designérky, že terasa má být plynulým pokračováním bytu.

Při zařizování byla hlavním kritériem kvalita a příjemný středomořský vzhled, proto se vybraly židle Luxembourg a lehátko Alize od značky Fermob. Každá židle má jinou barevnost a přitom spolu skvěle ladí, nezbytnou součástí terasy jsou přenosné lampy Balad a toskánský bytový textil Tessitura Toscana Telerie.


Projekt byl publikován:

Apetit: Maskovací manévry