• Venkovni-kuchyne_LePatio_slider Venkovní kuchyně

Venkovní kuchyně

Venkovní kuchyně je navržená jako pokračování přízemního bytu na pražských Vinohradech. Bytová kuchyň s jídelnou plynule přechází francouzskými dveřmi na zahradu velké činžovní vily. Ta je díky bohatému společenskému životu majitele bytu místem večírků a setkání.

Cílem projektu venkovní kuchyně bylo vytvořit prostor, který bude vyhovovat zadání majitele a zároveň nenaruší celkový charakter stavby nacházející se v památkově chráněné zóně. Proto kuchyň nemohla být zastřešená a tudíž veškeré vybavení je odolné vůči nepříznivému počasí.

Designově i technologicky se  Monika White inspirovala středomořskými kuchyněmi. Na první pohled zaujme kombinace přírodních materiálů jako je kámen a dřevo: Deska z brazilské žuly na starém dřevěném stole z Indie, žulová deska na kuchyňském pultu v kombinaci s týkovými sloupy. Vše doplňují kovová svítidla s venkovní povrchovou úpravou vyrobená rodinnou německou firmou s tradicí sahající do průmyslové éry počátku minulého století. Zajímavým doplňkem je stará školní lavice, která se dá sklopit a stává se z ní menší barový pult.

Krásnou okolní zahradu navrhnul Atelier Flera.

Projekt byl publikován:

Apetit: Kuchyň v zahradě